UŽIVATEL
registrace
zapomenuté heslo
ANKETA
Čeho chcete více? Hudebních novinek
Videoklipů zdarma
Klubů
Akcí a párty
Hudebních skupin
celkem 5548 hlasů

DEEP PURPLE dnes, to je silný, odvážný, ohnivý, vášnivý, ale přesto uvolněný hard- rock vyznačující se dokonalou virtuozitou jednotlivých členů! Chyťte jejich vlnu a nenechte si je ujít! Bude to nádhera!

Deep Purple v Olomouci

DEEP PURPLE je pojmem, a to nejen v ranku rocku či hard-rocku. Je to pojem sám o sobě a i úplný neználek ve světě hudby ví, o koho jde. DEEP PURPLE přežili zdánlivě nekonečnou sérii změn v sestavě a dramatické hudební posuny od grandiózního progresivního rocku až k uši rvoucímu heavy metalu a zpět, až se vyvinuli v opravdovou instituci a živoucí legendu britského hard-rocku. V minulosti byli zapsáni i do Guinessovy knihy rekordů jako nejhlasitější kapela světa. Jejich neustálý kolotoč v sestavě nastartoval hudební kariéru nejednomu slavnému umělci, např. Ritchie Blackmoora, Davida Coverdalea či Iana Gilliana. Přes všechny těžkosti, které zákonitě po dlouhodobějším pobytu na vrcholu rockové slávy přicházejí, DEEP PURPLE přežili a s pompou a lehkostí se vrací za svými věrnými fanoušky i v dalším, 21. století! Hrají v pohodě, s radostí a rozdávají svým uměním moudrost a nadšení.

A pozor! DEEP PURPLE se opět vydávají na šňůru! Chystají zatím několik koncertů potvrzených ve 12 zemích světa 3 kontinentů! Česká Republika má tedy další, možná už jednu z posledních možností užít si jejich nezapomenutelnou show naživo!

27. 10. 2010 19:00, ZIMNÍ STADION OLOMOUC

Historie kapely DEEP PURPLE je tak bohatá, že její popis by zabral svazky. Počátky kapely spadají až do roku 1968, kdy ji ještě pod názvem Roundabout založil kytarista Ritchie Blackmoore. V zápětí mění svůj název na DEEP PURPLE a vydává první desku „Shades Of Deep Purple“. Nic víc výrazného se ovšem nestalo. Po první změně v sestavě, kdy do kapely v roce 1969 přichází za mikrofon Ian Gillian a k basse Roger Glover se vydáním desky „Deep Purple In Rock“ teprve rodí ti praví DEEP PURPLE. Tato deska je dodnes považována za základní kámen hard-rocku a přinesla kapele obrovský úspěch. V roce 1971 vzniká deska „Machine Head“ na které zazněla další, dnes již hardrocková hymna „Smoke On The Water“. Úspěch se střídal s ještě větším úspěchem, avšak obrovské množství live koncertů po celém světě a nároky kladené na jednotlivé muzikanty na pozicích hvězd způsobily další rozepře v kapele. V roce 1973 odchází Ian Gillian i Roger Glover a jsou nahrazeni dosud absolutně neznámým mladíkem Davidem Coverdalem a zpívajícím baskytaristou Glennem Hughesem. Právě díky Hughesovi se další alba kapely nesly daleko více v duchu soulu a funky. V roce 1975 od kapely nakonec odchází i Ritchie Blackmoore, aby založil vlastní kapelu RAINBOW. Ritchie byl nahrazen šikovným američanem Tommy Bolinem a kapela šlapala dál. Zlom přišel v roce 1976, kdy se kapela rozpadá po smrti Bolina na předávkování drogami.

Blackmoore a nakonec i Glover byli v Rainbow, Ian Gillian po experimentování s jazzrockovou hudbou natočil jedno album s Black Sabbath a David Coverdale dal dohromady Whitesnake.

Comeback DEEP PURPLE se uskutečnil až v roce 1984, kdy se dala dohromady neslavnější sestava kapely a vzniklo vynikající album „Perfect Strangers“. Úspěšné světové turné jejich návrat potvrdilo. Znovuobnovená sláva přinesla i další krize uvnitř kapely a na místo Iana Gillana se opět staví nový zpěvák – Joe Lynn Turner. V roce 1993 se však na počest 25 výročí kapely vrací Gillian. Krátce nato odchází z kapely definitivně Blackmoore. Na post kytaristy je angažován mladý američan Steve Morse, který se stává hnacím motorem kapely. Dodává kapele energii, inspiraci a chuť do hraní a vznikají jedny z nejlepších alb kapely „Purpendicular“ a „Abandon“. V roce 2002 změna na postu klávesisty, odchází dlouholetý člen Jon Lord a nastupuje Don Airey. Vycházejí další výborné desky „Bananas“ (2003) a „Rapture Of The Deep“ (2005).

Autor: admin, 6.října 2010 | 0 komentářů | Shlédlo: 3745 čtenářů | Kategorie: rock

Hodnocení článku

  • 3.6/5 Hvězd.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celkem hlasů: 1960

Líbí se Vám článek?


Související články

Komentáře


-- ke článku nebyly přidány zatím žádné komentáře --


Přidat komentář

Pro přidávání příspěvků se musíte nejprve přihlásit.