UŽIVATEL
registrace
zapomenuté heslo
ANKETA
Čeho chcete více? Hudebních novinek
Videoklipů zdarma
Klubů
Akcí a párty
Hudebních skupin
celkem 5387 hlasů

Koncert Kathy Kelly v Praze podpoří nadaci Rakovina věc veřejná

Praha – Dne 18. 8. 2012 vystoupí v Praze v kapli Sacre Coeur multiinstrumen­talistka Kathy Kelly, členka bývalé populární skupiny The Kelly Family. Představí svou sólovou produkci, v níž zazní například gospely či tradicionály pocházející z Německa, Španělska či Irska. Jako hosta přivítá Norberta Peticzkého, s nímž společně zazpívá některé známé hity The Kelly Family. Část výtěžku koncertu bude věnován nadaci Rakovina věc veřejná a bude použit na výzkum léčby rakoviny.

The Kelly Family, devítičlenná kapela, která změnila historii pop-folkové hudby v celé Evropě a na dlouhé roky obsadila první příčky všech hitparád, znovu ožívá prostřednictvím své nejstarší členky Kathy Kelly. Písně An Angel, Fell In Love With An Alien, Santa Maria, Because It´s Love doslova zlidověly a v Evropě snad není člověk, který by si nedokázal vzpomenout na rodinné seskupení „vlasáčů“, kteří v době své největší popularity stvořili doslova fenomén.

Rodina, která procestovala celou Evropu a usadila se v Německu, se po letech na výsluní stáhla do nezávislých hudebních vod. I přesto jsou jejich sólové koncerty, které se nyní konají v malých klubech, kostelech a divadlech v Německu, Holandsku a Belgii, stále vyprodány. A nejinak tomu má být i na koncertech v rámci Good Neighbours Tour po zemích sousedících s Českem nejstarší členky rodiny, multiinstrumen­talistky, zpěvačky a skladatelky Kathy Kelly, která přebrala po smrti matky a po narození nejmladšího syna Angela roli „vůdce“ rodiny.

Jediný galakoncert Kathy Kelly se uskuteční 18. 8. 2012 v kapli, která přímo dýchá magickou atmosférou: Sacre Couer na Smíchově v Praze. Koncert má charitativní účel a bude věnován nadaci „Rakovina věc veřejná“, která podporuje výzkumný ústav v Olomouci, kde se vyvíjejí protinádorová léčiva.

„Rakovina mi vzala nejmilovanější osobu mého života, moji maminku. Aby toho nebylo málo, brousila si zuby taky na mou sestru Patricii, ta ale měla štěstí a rakovinu porazila.“ prozrazuje Kathy důvod jejího rozhodnutí podpořit nadaci RVV.

Pražský koncert bude mít jako jediný taky hosta. Speciálním hostem, který se svou kapelou nejen zahraje písně ze svého nového alba „Alchymista“, ale taky doprovodí Kathy, bude Norbert Peticzky, kterého můžete znát ze show Hlas Česko-Slovenska (team Dary Rolins). Norbert si spolu s Kathy Kelly vystřihne hned několik duetů z tvorby The Kelly Family (An Angel, When The Boys Come Into Town a mnoho dalších).

Norbert je charismatický umělec s plným hlasem, mám pocit, že přesně ví, co od umění očekávat, a právě proto jsem si ho vybrala jako plnohodnotného partnera mého koncertu. Za roky spolupráce s umělci si zvu hosty nerada, mám radši svůj vlastní umělecký prostor. Norbert mě ale přesvědčil o svých kvalitách, proto jsem neváhala,“ říká Kathy Kelly o plánované spolupráci s mladým umělcem, který si do svého klipu k pilotnímu singlu „Peklo milencov“ vybral neobyčejnou lokalitu, koncentrační tábor Terezín.

Vstupenky na pražský koncert v historické kapli Sacre Couer si můžete zakoupit v síti Eventim nebo na stránkách organizátora koncertu www.kellys.wbs.cz. Cena vstupenky je 420.- Kč.

Autor: Wladass, 16.července 2012 | 0 komentářů | Shlédlo: 3364 čtenářů | Kategorie: koncerty

Hodnocení článku

  • 3.6/5 Hvězd.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celkem hlasů: 1728

Líbí se Vám článek?


Související články

Komentáře


-- ke článku nebyly přidány zatím žádné komentáře --


Přidat komentář

Pro přidávání příspěvků se musíte nejprve přihlásit.