UŽIVATEL
registrace
zapomenuté heslo
ANKETA
Čeho chcete více? Hudebních novinek
Videoklipů zdarma
Klubů
Akcí a párty
Hudebních skupin
celkem 5589 hlasů

Ve středu 6. října 2021 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky. Stejně jako v předchozích letech dostanou prostor jak mladé naděje české hudební scény, tak i protřelejší hudebnice a hudebníci. Ve dvouhodinových směnách si vysílání Radia 1 převezmou badfocus, Body of Pain, Miss Petty, Aran Satan, Arleta a Tamara.

Posluchači se můžou těšit na nečekanou a inspirativní selekci hudby od výrazných osobností naší domácí hudební scény. Program Dne s hudebníky: 06:00 – 08:00 – badfocus 08:00 – 10:00 – Body of Pain 10:00 – 12:00 – Miss Petty 12:00 – 14:00 – Aran Satan 14:00 – 16:00 – Arleta 16:00 – 18:00 – Tamara

badfocus Skladatel, producent a multiinstrumen­talista Prokop Korb. Člen kapely teepee, ale hlavně osobitý a talentovaný hudebník, který má za sebou několik sólovek rozkročených od klubové elektroniky až po analogový ambient. Nedávno vydal svůj první soundtrack s titulem „New Normal“, který se objevuje v tanečním filmu Laterny magiky.

Body of Pain Chladné synťáky pro horkokrevné upíry dodávají Jan Vytiska a Tereza Ovčačíková. Jan Vytiska si tím odskočil z rockové kapely Johhny the Horse, aniž by si musel sundat koženou bundu. Absolutní lásku k žánru darkwave pak Tereza s Janem důsledně aplikovali v rámci čerstvého debutu We No Longer Exist Anymore. Přežijí jen milenci!

Miss Petty Drag queen, která fantasticky propojuje svět nadsázky a přijmutí sebe sama s progresivními hudebními žánry, jako jsou hyperpop a rap. Na novém EP „Y2GAY“ spolupracoval i Aid Kid a rozpíná se do absolutní šíře všech barev a zvuků. Shantay, you stay.

Aran Satan Baskytara zůstala doma. Adam Nenadál je jeden základních kamenů našeho oblíbeného labelu Silver Rocket a stejně tak člen kapely Prohra Praha či pánem sólového projektu Aran Epochal. K nám ale dorazí jako nesmiřitelný komentátor nepříjemných věcí okolo nás a v nás. Uslyšíte neslýchané.

Arleta Dlouho se hovořilo o únavné nadvládě mužů v rámci tuzemského rapu. Ty časy jsou pryč. Arleta má za sebou dvě EPs, které ji okamžitě vystřelily do centra pozornosti. A právem. Krutě upřímným textům nechybí přísné vymezení vůči neduhům současného života, ale taky niterné prožívání vlastních pocitů. Styl.

Tamara Pražská kytarovka akcentující přátelství a důležitost DIY přístupu. Pětice má za sebou několik singlů, které spojuje nesmírný cit pro krásné harmonie a jemně civilní texty vycházející z všedně poetických situací. Hned zpočátku se jim povedlo vytvořit unikátní hudební svět, který chytnete na první dobrou. Město se v dálce leskne, ale ty už musíš domů.

FB událost: https://www.facebook.com/…030840140706

Autor: Wladass, 30.září 2021 | 0 komentářů | Shlédlo: 856 čtenářů | Kategorie: ostatni

Hodnocení článku

  • 3.6/5 Hvězd.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celkem hlasů: 245

Líbí se Vám článek?


Související články

Komentáře


-- ke článku nebyly přidány zatím žádné komentáře --


Přidat komentář

Pro přidávání příspěvků se musíte nejprve přihlásit.